Střední odborná škola a Střední odborné učiliště dopravní Čáslav, příspěvková organizace

Soutěž Automechanik Junior 2021

23. 11. 2021 se konalo školní kolo soutěže AUTOMECHANIK JUNIOR. Akce byla spolufinancována a pořádána ve spolupráci se Středočeským krajem v rámci projektu EU – Krajský akční plán vzdělávání SCK.

DSC_0052_1.jpg

V 6.45 hod. proběhlo v prostorách dílen Střední odborné školy a Středního odborného učiliště dopravního Čáslav slavnostní zahájení celého klání, kterého se zúčastnilo všech třináct soutěžících (žáci 3. ročníku učebního oboru Mechanik opravář motorových vozidel a 4. ročníku studijního oboru Autotronik) včetně hlavního rozhodčího pana Jaroslava Jarolíma.

Pro soutěžící bylo připraveno šest stanovišť s praktickými úkoly, které prověřovaly manuální zručnost, plus na ně číhala teoretická část v podobě, jak podotkl jeden z účastníků, záludných testů. V rámci soutěže žáci zápolili s výměnou pneumatik či tlumiče, s diagnostikou – zjišťováním závad nebo seřízením rozdělovače motoru a dalšími praktickými úkoly. U každého stanoviště obodoval jejich výkon příslušný učitel odborného výcviku. Celkové vyhodnocení celé soutěže pak provedl pan Jaroslav Jarolím.

DSC_0186_1.jpg

Celkovým vítězem se stal Michal Krča, druhé místo obsadil Miroslav Botoš a o třetí místo se podělili Matěj Ludvík a Petr Valenta.

Shodou okolnosti jsou na prvních třech místech žáci 3. A (kromě Petra Valenty), které celé tři roky vedli Ing. Stanislav Vidlák a učitelé odborného výcviku Jiří Paplhám a Miroslav Pecha.

První dvě místa postoupila do krajského kola soutěže AUTOMECHANIK JUNIOR, které by se mělo konat v únoru příštího roku ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Kladno, Dubská. Doufejme, že budou Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště dopravní Čáslav reprezentovat stejně úspěšně jako v posledním krajském kole David Nebřenský nebo ještě předtím Martin Provazník (1. místa).

M.K

dopravni-skola-caslav.jpg