Střední odborná škola a Střední odborné učiliště dopravní Čáslav, příspěvková organizace

SOŠ a SOU dopravní na Soutěži v poskytování první pomoci v Semilech

V úterý 5. 10. 2021 se naše čtyřčlenné družstvo ve složení Tereza Bártová, Michal Cakl, Michal Dalecký a Jakub Janeček zúčastnilo prvního ročníku soutěže v poskytování první pomoci pořádané Střední školou Semily.

Semily 1.jpg

Všechna družstva obdržela mapu města Semily a harmonogram s časy, které určovaly, kde a na jakém stanovišti májí být. Každé družstvo mělo před sebou 10 úkolů, se kterými si mělo co nejlépe poradit a získat tak největší počet možných bodů. Počínání všech týmů hodnotili rozhodčí z řad profesionálních hasičů HZS Libereckého kraje, záchranářů a členů Horské služby.

Náš tým si musel poradit například s kolapsem a následnou kardiopulmunální resuscitací úředníka, s autonehodou, při které byla sražena mladá slečna opilým řidičem , pádem horolezce ze skály, s pokousáním psem, popáleninami, dušností ročního dítěte a uklidněním hysterické matky, během s dýchací technikou, hypoglykemií, ale i testem, který byl pro mnoho týmů velký oříšek. Po dokončení všech disciplín proběhlo vyhodnocení soutěže, předání cen a její ukončení. Naše družstvo se umístilo na 8 místě.

Tereza Bártová

Semiy 5.jpg

Semily 4.jpg